Публiкацiї

Депутатський запит до в.о. Генерального Прокурора України Махніцького О.І.

30.04.2014

Шановний Олегу Ігоровичу!Як народний депутат України, керуючись ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України», звертаюсь до Вас з приводу вжиття негайних заходів прокурорського реагування силами апарату Генеральної прокуратури України під Вашим особистим контролем, спрямованих на повне, всебічне, неупереджене та гласне розслідування замаху на життя Харківського міського голови Геннадія Кернеса, унеможливлення подальшого продовження безпрецедентних, незаконних та недемократичних подій, що в даний час систематично відбуваються у нашій державі.Після згасання революційних протестів в столиці України, що супроводжувалися масовими безпорядками, кровопролиттям, масовим вбивством й беззаконням, в країні досі не настали всіма очікувані спокій, панування закону, порядок та безпека для громадян. Події так і не повернулись у правове поле. Навпаки, ситуація стрімко погіршується. Містами України вільно та безперешкодно пересуваються групи нелегально озброєних формувань. В країні сформувалося цілковите беззаконня, вибіркова вседозволеність та повна безкарність.Працівники органів міліції не проводять жодні слідчі дії щодо розслідування сотень фактів скоєних погромів в приватних оселях, підпалів офісів, щоденних погроз життю й здоров’ю представникам опозиційних партій, їхнім близьким, всім інакомислячим та незгодним.За останній час в моєму виборчому окрузі в Харкові постраждала велика кількість миролюбивих та законослухняних людей, які відстоювали свої конституційні права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань. Вбивство прихильників Антимайдану на вулиці Римарській, побиття прихильників Євромайдану на площі Свободи, масові зіткнення біля стадіону «Металіст» - це не повний перелік резонансних подій, яким не запобігли правоохоронні органи і які не отримали належної відповіді з їхнього боку.Останнім таким випадком став замах на умисне вбивство Харківського міського голови Геннадія Адольфовича Кернеса, який особисто робив усе, щоб уникнути ескалації насильства і в непростих умовах вирішити всі питання життєзабезпечення міста, включаючи відновлення роботи адміністративних будівель.  28 квітня 2014 року близько 12:00 під час пробіжки на Білгородському шосе міський голова Харкова отримав вогнепальне поранення в спину.Звертаю Вашу увагу, що про загрози у свою адресу та адресу своєї сім’ї Геннадій Кернес заявляв ще 17.03.2013 р. і небезпідставно припускав, що до цього може бути причетний Міністр внутрішніх справ Аваков А.Б. через їх давній конфлікт та політичне протистояння.

(http://www.unian.net/politics/897544-kernes-zayavlyaet-ob-ugrozah-v-ego-adres.html) Відтак, очікувати на об’єктивне, неупереджене та швидке розкриття даного кримінального правопорушення та розшуку осіб, які його спланували та зухвало вчинили, допоки Міністром внутрішніх справ залишається Аваков А.Б., видається марним.Свідченням цьому є те, що після здійснення даного резонансного замаху на життя Г.А. Кернеса, Міністр внутрішніх справ Аваков А.Б. замість того, щоб негайно прибути в Харків, яке для нього є нібито рідним,  вилетів до Лондона для участі у форумі. Або Міністру не цікаве розкриття цього злочину, або він просто некомпетентний та непрофесійний керівник.У мене є сумніви щодо того, що в Міністр Аваков А.Б. хоче дізнатися реальні прізвища людей, які замовили та призвели у виконання вирок над Геннадієм Кернесом, оскільки він є дуже незручним політичним опонентом для нинішньої Міністра. Фактична бездіяльність працівників міліції у розслідуванні цього злочину підтверджують те, що міліція не зацікавлена в розкритті замаху на вбивство мера Харкова.Я глибоко переконана, що справу про замах на життя Геннадія Кернеса не може розслідувати людина, у якої системні неприязні стосунки з потерпілим. Відтак, враховуючи неодноразові заяви Геннадія Кернеса про особисті неприязні стосунки з Міністром внутрішніх справ паном Аваковим, вважаю, що Ви, як виконуючий обов’язки Генерального прокурора України, повинні взяти цю справу під свій особистий контроль.Над розкриттям цього злочину повинна працювати потужна слідчо-оперативна група з найкращими фахівцями, що перебувають у Вашому відомстві. Наголошую на тому, що розслідування повинно бути проведено в найкоротші терміни та повинно перебувати на Вашому особистому контролі.

Слідство повинно оперативно розкрити замовників і виконавців замаху на мера Харкова. Нападники мають бути знайдені в найближчі години.Звертаю Вашу увагу, що замах на вбивство харківського міського голови Геннадія Кернеса викликав великий резонанс не тільки у нашому суспільстві, а й далеко за межами країни. Представники ЄС в особі Кетрін Ештон заявили, що глибоко обурені даною ситуацією.

(http://www.city.kharkov.ua/uk/news/ketrin-eshton-zasudila-zamakh-na-gennadiya-kernesa-23879.html)В сьогоднішніх умовах головним та першочерговим завданням правоохоронних органів є забезпечення громадянського миру, правопорядку та безпеки на вулицях міст, встановлення діалогу між людьми різних переконань та недопущення подальших смертей ні в чому не винних громадян, які мирно відстоюють свої конституційні права на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.Відповідно до ч. 2 ст. 30 ЗУ «Про прокуратуру» прокурор здійснює нагляд за додержанням законів при проведенні досудового розслідування (дізнання та досудового слідства) у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням.Відповідно до п. 1, 2 ч. 2 ст. 29 Закону нагляд має своїм завданням сприяти розкриттю кримінальних правопорушень, захисту особи, її прав, свобод, власності; виконанню вимог закону про невідворотність від злочинних та кримінально протиправних посягань.

 

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 15 Закону України «Про статус народного депутата України», -П Р О Ш У :  1. Взяти під особистий контроль розслідування замаху на життя Харківського міського голови Геннадія Кернеса, створивши потужну слідчо-оперативну групу з найкращих фахівців, що перебувають у вашому відомстві;


  2. Вжити термінових заходів з повного, всебічного, неупередженого та гласного розслідування замаху на життя Харківського міського голови Геннадія Кернеса;


  3. Притягнути винних осіб, які спланували, замовили та зухвало вчинили замах на життя Харківського міського голови Геннадія Кернеса до встановленої законом відповідальності.


Про результати розгляду депутатського запиту та вжиті заходи прошу повідомити мене у встановлений законом строк.При наданні відповіді прошу вказувати номер та дату депутатського запиту.

 

З повагою, 

Народний депутат України                                    І.Г. БЕРЕЖНА                                                                               (посвідчення № 392)

Коментарі:
Rocky 02.06.2016 в 11:16
That's a quwic-kitted answer to a difficult question http://vjngkz.com [url=http://kjtyaineoz.com]kjtyaineoz[/url] [link=http://zyriao.com]zyriao[/link]
Boomer 02.06.2016 в 06:33
Now we know who the seslbine one is here. Great post!
Arjay 31.05.2016 в 20:47
I apatceipre you taking to time to contribute That's very helpful.

Коментувати: